Tüm Markalar
« Medikal Ürünler
Yara Bandı
Temizlik Ürünleri
Tansiyon Aletleri
Testler
Ortopedi ve Medikal Ürünler
Dizlik ve Sargı Bezleri
Bandajlar ve Ateller
Kolesterol Ölçer
Kulak Tıkacı
Burun Tıkanıklığı
Baskül ve Teraziler
Yanık Ürünleri
Bantlar
Beurer Ürünleri
Adım Sayar
Termometreler / Ateş Ölçer
Nebulizatör
Yeni Ürünler
Halitosil ZN Ağız Koku Önleyici 400 ml
Curaprox 5460 Black is White Dual Pack 2li Diş Fırçası
Curaprox White is Black Beyazlatıcı Diş Macunu
Garnier Saf Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Temizleme Jeli 200ml
Garnier Saf Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü 3 ü 1 Arada 150ml
Ana Sayfa Medikal Ürünler Kulak Tıkacı Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı

Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı

Resmi Büyüt
.
.

Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı


Marka Adı:
.
.
Ürün Kodu:

LKY-008050

.
Satış Fiyatı :

80,00 TL

.
.

Stok Durumu

STOKLARIMIZDA


Kazanacağınız Para Puan

0,68 TLBu Üründen Adet :

 
 
  • Ürün Bilgisi
  • Taksit Seç..
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları

Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı 2 li  ( 1 Çift )

Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı nedir?

       Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı tamamıyla hijyenik ve tıbbî amaçla kullanılan malzemelerden üretilmiş bir sağlık ürünüdür.

       Özel silikon tüp, uluslar arası patentli piston mekanizması sayesinde, içindeki farma gliserin ile şişerek kulak kanalınızı tam istediğiniz ölçüde doldurur. Silikon tüpün özel yapısı kulak kanalınıza baskı yapmaz, kulağınızı ağrıtmaz. Hayalini kurduğunuz rahat bir duş almanızı sağlar, havuzda ve denizde huzur içinde yüzmenize imkan tanır.

       Duşta, havuzda ya da denizde güvenle kullanabileceğiniz bir sağlık ürünü olan Otifleks, kulağınızı su ve nemden izole etmenin en etkin yöntemidir. Çünkü Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı, sizin kulak kanalınıza göre şekil alır ve esnek silikon yapısıyla kulak kanalınıza tam bir şekilde uyum sağlar.

       medikatek' in; eşsiz, yenilikçi ve akılcı ürünlerinden ilki olan Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı;
Tamamen kulak rahatsızlığı olan hastaların istek ve yönlendirmeleri doğrultusunda geliştirilmiş, patentli bir Türk ürünüdür.
Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı medikal bir ürün olması yanı sıra; yüzücüler ve dalgıçların tercih ettiği bir üründür.

       Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı' nın farkını denediğiniz ilk günden sonra kulağınıza su kaçması diye bir probleminiz kalmayacak.
Not: Niteliği itibariyle iade/değişim olamayacak ürünler arasında kulak tıkaçları da yer almaktadır.Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı' nı neden kullanmalıyım?

       Çünkü Otifleks kullanarak, patentli piston mekanizması ile kulağınıza, kulak kanalınızın genişliğinden daha büyük bir şeyi sokmaya çalışmak zorunda kalmazsınız. Böylelikle kulak kanalı içinde şişirdiğiniz özel silikon tüp, kulak kanalınızda ağrı yapmadan yalıtım sağlar.

       Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı silikon tüpün özel yapısı sayesinde kulağınıza tam bir şekilde tutunur ve kulağınızdan düşmez.

       Bu zamana kadar pek çok sıkıntı çektiğiniz duşları düşünün. Çoğunlukla tek kullanımlık kulak tıkaçlarıyla kulağınızı sudan yalıtmaya çalışıyordunuz. Hemen her banyo sonrasında attığınız bu küçük maliyetli kulak tıkaçları sizin için toplamda gerçek bir maliyet oluyordu. Artık işlevini en iyi şekilde yapan bir kulak tıkacına sahip olabilirsiniz.

       Yazın herkes denizde, havuzda eğlenirken; siz yalnızlığın tadını mı çıkarıyorsunuz? Artık o günler gerçekten geride kaldı. Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı size bu zevkleri tatmanız için üretildi. Hamama, saunaya gidip günün yorgunluğunu atabilmeniz için... Havuzda ya da denizde özgürlüğün tadını çıkarabilmeniz için...

       Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı patentli piston mekanizması ve özel silikon tüpü ile bu zamana kadar elde etmediğiniz konforu ve ekonomiyi sağlayacak. Ön şekillendirilmiş kulak tıkaçları çok kullanımlıktır. Ancak fonksiyonlarını yerine getirmekte biraz zorlanırlar ve sizin kulağınıza göre yapılmadıkları için de kulağınızda şiddetli ağrılara sebep olurlar. Şekillendirilmemiş kulak tıkaçları ise tek kullanımlıktır. Genellikle çok hızlı deforme olur ve tekrar kullanılamazlar. Ayrıca denizin havuzun keyfini çıkarmanıza da imkân tanımayabilirler. Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı, kulağınıza göre ayarladığınız ve tek sefer alıp yıllarca kullanacağınız bir kulak tıkacıdır. Yıllardır aradığınız konforu Otifleks' te bulacaksınız.

       Sadece kulak rahatsızlığı olan hastalar için uygun bir ürün gibi görünse de Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı sağlıklı insanların da kullanması gereken bir üründür. Tıbbî araştırmalar ve literatür kaynaklarına göre kulağınızın suyla temas ettiği her alanda; kulağınızda çeşitli enfeksiyonların oluşma riski artar. Suyla temasın sıklaştığı; yüzme antrenmanları, yaz tatilleri, yazın sık duş alımı gibi durumlarda bu risk 3 katına kadar çıkabilmektedir. Enfeksiyonun oluşumu ve ilerlemesi akut hastalık süresinde %10'luk bir zaman dilimini kapsar. Bu da siz daha fark etmeden hastalığın artık tedavi için uğraşılması gerektiği kısmına gelmiş olmanız demektir. Sizin için zaman ve para kaybı anlamı taşıyan bu durumdan önce tedbir almanız sağlığınız açısından önemlidir.

       Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı, pek çok deneyimi ve araştırmayı değerlendirerek; siz ihtiyaç duyduğunuz için geliştirilmiştir...

SIKÇA SORULAN SORULAR

Otifleks ne demek?
İngilizcede, "kulakla ilgili" anlamına gelen bir tıp terimi olan "otical" ile esnekliği ifade eden "flexibility" kelimelerinin birleşimiyle "otifleks" kelimesi oluşturulmuştur. Böylelikle uluslararası patentli bir Türk ürününe Türkçe bir karşılık vermiş olduk.

Bu kulak tıkacı tek kullanımlık mıdır?
Hayır. Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı uzun yıllar deforme olmadan aynı performansı gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Her kullanımda sabunlu su ile yıkayıp kutusunda muhafaza ederek, hijyenik bir şekilde defalarca kullanabilirsiniz. Zaten Otifleks' in en büyük özelliği ön şekillendirme yapılmamış çok kullanımlık tek kulak tıkacı olmasıdır.

Daha önce kullandığım kulak tıkacı kulağımı ağrıtıyordu, bunun ağrıtmayacağı ne malum?
Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı, esnek yumuşak bir silikon tüpün kulak kanalınıza girmesi ve orada şişerek kulak kanalınızın şeklini almasıyla işe yarar. Siz ağrı hissettiğiniz anda şişirmeyi keserek kulağınızı ağrıtmayan bir pozisyonda kulağınıza su kaçmasını engelleyebilirsiniz. Burada kontrolün sizin elinizde olması en önemli nokta...

Doktorum dış kulak yolumun kısa olduğunu söylemişti ve bu tip ürünleri tavsiye etmedi. Otifleks' i yine de kullanabilir miyim?
Kulak kanalı (dış kulak yolu) kulak zarına giden bir kanaldır ve kişiden kişiye değişen bir yapısı vardır. Çap, uzunluk ve kıvrımlar değişim gösterebilmektedir. Otifleks, bu farklılıkları aşabilmektedir. Örneğin; esnek silikon kıvrımlara tam uyum sağlarken, hemen her kulak kanalı çapına uyum gösterecek kadar şişmektedir. Ancak, kulak kanalı derinliğiniz gerçekten kısa ise; Otifleks' i kullanmadan önce dikkatli bir şekilde test etmeniz her hangi bir ağrıya sebep oluyor ise kısa silikon tüpü bizden talep etmeniz tavsiye edilir.

Otifleks kulak kanalımın çapını doldurmazsa ne yapmalıyım?
Otifleks' in bir ayrıcalığı da şişirme öncesi boyutlarının standartlığı ile şişirme sonrası boyutlarının kişiselleştirilmiş olmasıdır. Bu yüzden şişirme sonrasında da belirli bir standartı korumak zorundayız. Ancak ameliyatlı hastalarda görülen kulak kanalı girşinin genişlemesi ya da kulak kanalının tamamen genişlemesi gibi durumlarda Otifleks' in kullanma kılavuzunda yer alan yönergeleri izleyerek, silikon tüpün daha fazla şişmesini sağlayabilirsiniz. Otifleks' in özel silikon tüpü buna imkan vermektedir. Böylelikle kendi kulağınıza göre ayarlama imkanını da elde etmiş olacaksınız.

Kulak tıkacının uç kısmındaki silikon yeterince sağlam mı?
Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı'nın özel silikon yapısı yeteri kadar sağlamdır. Örnek vermek gerekirse, doğum kontrolü gibi önemli bir durumda kullanılan sıradan bir kondomdan 10 kata kadar daha dayanıklıdır.

Bu silikon patlarsa ne olur?
Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı'nın özel silikonu normal şartlarda ve düzgün kullanımda patlamayacak şekilde üretilmiştir ve son derece sağlamdır. Yapılan testlerde 3 katına kadar sıkıştırıldığında patlama meydana gelmemiştir. Ancak beklenmeyen bir şekilde; patlama, delinme, yırtılma gibi benzeri durumlarda kulağınıza zarar vermeyecek tıbbî gliserin ile doldurulmuştur. Ancak kullanım sırasında kesici, delici nesnelerden uzakta tutmalı ve kutusunda muhafaza etmelisiniz.

Tıbbî gliserin nedir?
Tıbbî (farma) gliserin, tıpta yumuşatma amacıyla kullanılan bir maddedir. Kulak temizleme ve iltihapı alma gibi işlemler esnasında kullanılmaktadır.

Kullanımı yeterince hijyenik mi?
Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı şu an kullandığınız çok kullanımlık kulak tıkaçları kadar hijyeniktir. Her kullanımdan önce ve sonra yıkayarak ve kutusunda muhafaza ederek bu hijyeni siz sağlayabilirsiniz. Ayrıca Otifleks üzerinde kir barındırmayacak şekilde tasarlanmıştır. Otifleks kişisel bir üründür ve sadece kendi kullanımınız içindir, hijyen açısından buna azami dikkat göstermelisiniz.

Ben zaten kulak tıkacı kullanıyorum, neden bunu tercih edeyim ki?
Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı, patentli çalışma mekanizması sayesinde; kulağınızı ağrıtmadan etkin yalıtımı vaat eder. Özel silikon tüp kulak kanalınızın tam şeklini alır ve kulağınıza tutunur. Etkin yalıtımı sağlarken kulağınızdan düşmez. Çok kullanımlıktır. Daha önce hiç tatmadığınız yüzme zevkini yaşatabilecek kadar özellikli bir üründür. Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı üstün kaliteli İsviçre saatlerinin su izolasyonu sistemlerine benzer bir sistemle hareket etmektedir.

Kulağımda bu varken yapmamam gereken bir şey var mı?
Her şeyden önce Otifleks, medikal amaçlara hizmet etmek için tasarlanmıştır. Bu kapsamda kulak ve su ilişkisi ön plânda tutulmalıdır. Örneğin derin bir uyku için kulağınıza Otifleks takmanız önerilmez. Ayrıca; Otifleks'i kulağınıza taktığınızda günün büyük bir kısmını kulağınızda takılı vaziyetteyken geçirmeniz de önerilmez. Çıkardığınızda, süreden kaynaklanmış bir ağrı hissi ve dış ortamın gürültüsünden rahatsızlık duyma gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Otifleks 60 dakikanın altındaki kullanımlar için tavsiye edilir; duş, havuz, deniz, sauna, dalma vb.

Otifleks ambalajı içinden neler çıkmaktadır?
Ambalaj içinde bir çift Otifleks, bir makara ip ve kullanım kılavuzu çıkmaktadır.

İp ne için?
İpin herhangi bir tutucu fonksiyonu bulunmamaktadır. Bu ip sadece ip Otifleks'i birbirine bağlamak için kullanılmaktadır. Özellikle havuzda buna ihtiyaç olduğunu görülmüştür.

Otifleks aldım, nasıl kullanacağımı bir anlatır mısınız?
medikatek Otifleks Ayarlı Kulak Tıkacı, dünyada ilk defa üretilmiş bir ürün olduğu için siz değerli kullanıcıların kullanım esnasında tereddütleri olduğunu gördük ve detaylıca bir kullanım kılavuzu hazırladık. Ayrıca, kulağınıza Otifleks taktığınızda ilk seferde "evet ben buna alıştım" diyemeyebilirsiniz. Çünkü dünyada daha önce Otifleks diye bir  şey yoktu ve hepimiz ilk defa kullandığımızda hemen alışıklık göstermedik. Bir kaç sefer sonra Otifleks'e siz de alışacaksınız. Bu tip bir duygunun en üst safhasını protez organlarda yaşandığını hatırlatmalıyız. Ürün ambalajında bulabileceğiniz kullanım kılavuzunu dilerseniz buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Böylelikle Otifleks kullanım detaylarını inceleme fırsatı bulacaksınız.

Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı!
Tümünü Seç/Kaldır Ürün Adı Fiyat Sepet Stok
  Milupa Aptamil 4 Junior Çocuk Sütü Toz 900 gr 66,90 TL Tükendi
  Sebamed Baby Kompakt Sabun 150 gr İndirimli Ürün 20,09 TL Tükendi
  Milupa Aptamil 3 Devam Sütü Mama 900 gr (Akıllı Kutu) 74,90 TL Tükendi
  Sebamed F+S Cream 75 ml İndirimli Ürün 34,13 TL Tükendi
  NeoStrata Eye Cream PHA 4 / Göz Kremi 15 gr İndirimli Ürün 193,50 TL Tükendi
 

Bizi Takip Edin!

Sitemizde satılan ürünlerin tamamı orjinal üründür.Reçete ile verilmesi zorunlu olan hiç bir ürün sitemizde satılmaz. Mamacim.com , Türkiye’nin en güvenilir, en hızlı , en hesaplı, en ucuz, dermokozmetik, anne bebek ürünleri, cilt bakımı , Çatlak kremi, avene, Babe, Bioderma, DDF, Lierac, Vichy, Dermalogica, Sebamed, La Roche, Bioxcin, Mustela, Cumlaude, Caudalie, Noviderm, Nuxe, ürünlerini bulabilir, bu dermokozmetik ürünlerin ayrıntılı bilgilerine, kullananların yorumlarına ulaşabilirsiniz. Bu ürünleri sürekli olarak bayii kampanyalarından , indirimli kampanyalardan yararlanarak online olarak en ucuz fiyatlarla www.mamacim.com ’dan satın alabilirsiniz.
© 2008 - 2013 mamacim.com - Tüm Hakları Saklıdır