Tüm Markalar
« Ağız ve Diş Bakımı
Ağız Bakımı
Diş Bakımı
Protez Diş Bakımı
Ağız Yıkama Suları
Diş Macunları
Diş Fırçaları
Dil Bakımı
Yeni Ürünler
Otifleks Uçuş Kulak Tıkacı Large
Otifleks Uçuş Kulak Tıkacı Medium
Neutrogena Onarıcı El Kremi 75 ml Limited Edition
Hair 360 Women Sprey 3 x 50ml + Hair 360 İntensive Hair Loss Shampoo 200ml Hediye
Hair 360 Men Sprey 3 x 50ml + Hair 360 İntensive Hair Loss Shampoo 200ml Hediye
Ana Sayfa Ağız ve Diş Bakımı Ağız Yıkama Suları Pharmol ZN Ağız Kokusu Gargara Çinko Klorit 400 ml Alkolsüz

Pharmol ZN Ağız Kokusu Gargara Çinko Klorit 400 ml Alkolsüz

Resmi Büyüt
.
.

Pharmol ZN Ağız Kokusu Gargara Çinko Klorit 400 ml Alkolsüz


Marka Adı:
.
.
Ürün Kodu:

8697635600181

.
Satış Fiyatı :

14,50 TL

.
İndirimli Fiyatı :

İndirimli Ürün (%13,81)

12,50 TL

.

Stok Durumu

STOKLARIMIZDA


Kazanacağınız Para Puan

0,11 TLBu Üründen Adet :

 
 
  • Ürün Bilgisi
  • Taksit Seç..
  • Yorumlar (1)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları

Pharmol Ağız Kokusu Giderici Gargara Çinko Klorit 400 ml Alkolsüz

Ağız kokusunu gidermek üzere üretilmiş ülkemizdeki ilk ağız kokusu gargarasıdır

Ani ve kesin etkilidir. Ağızda tutulduktan saatler sonrasına kadar Tip 1 ağız kokusunu giderir. Ayrıca içerdiği antiseptik sayesinde dil sırtındaki bakterileri öldürüp uzun süre koku oluşmasına engel olur.

Kokusuz ağız yoktur. Her insanın fizyolojik bir ağız kokusu bulunur. Çevresini ve kendisini rahatsız etmeye başladığı zaman hastalık haline gelir. Dünya üzerinde her 4 kişiden en az 3 tanesi bu durumdadır. Ağız kokusunun toplumlarda yaygınlığı %75 den fazladır. Bunların pek azı kalıcı olarak iyileşmektedir.

Ağızın içinden gelen çirkin kokuların tedavisi için diş hekimi tarafından hastanın ağız hijyeninin yükseltilmesi gerekir. Hasta dişlerini ve dilini fırçalamaya başlamalı ve düzenli kontrollere gelmelidir. Pharmol Zn gargara ancak bu şekilde etkili olacaktır.

Ortodontik tedavi gören hastalar, ortoontik tellerin temizlenmesine katkı olarak, 7 yaş üzerinideki çocuklar, diş çekimi yaptıran veya ağzından ameliyat olan hastalar, periodontal problemi olan hastalar, diş eti çekilmesi olan, diş eti ameliyatı olan, ve diş taşı oluşumunun yavaşlatılması arzu edilen hastalar.

Diş macunu ile diş fırçalamanın ağız kokusuna etkisinin yetersiz olduğu, sistein piklerinin devam ettiği görülüyor. Diş fırçalamak ağız kokusuna etkili olsaydı ok işaretinin sağında kalan eğrilerin düşmesi beklenirdi

Çinko klorit ile gargara yapıldığında ağız kokusunun birden bire kayıp olduğu, ilk 2 saat hiç bulunmadığı, 5 saatten sonra tekrar ortaya çıkmaya başladığı görülmektedir. Ok işaretinin sağında kalan eğrilerin boylarının kısaldığına dikkat edinz. 6 saat sonra bile ağız kokusu engellenmeye devam etmektedir (Kleinberg I, 2002) Pharmol Zn gargara içerisinde bu madde vardır.

Pharmol Zn gargara nasıl etki eder?

Tip 1 ağız kokuları dil sırtında meydana gelir. Dil papilleri arasında biriken proteinlerin bakteriler tarafından parçalanması ile dimetil sülfit, hidrojen sülfit, karbon sülfit, metil merkaptan gibi çok sayıda çirkin kokulu gaz oluşur ve ağız boşluğunun ~27 cm3 lük boşluğuna yayılır. Konuşma veya yakın temas sırasında kişiyi ve çevresindekileri rahatsız eden ağız kokusu böyle oluşur.

Dil fırçalamanın ağız kokusuna (kükürtlü gaz seviyesine) etkisi %42 civarındadır, dil kazımanın %40, dişleri fırçalamanın ise %33 civarındadır 2,25. Dil fırçalamak Tip 1 ağız kokusu tedavisinin en basit ve ilk müdahalesidir 30,36 fakat kükürtlü gazların çöktürülmesi ve bakterilerin baskılanması gerekir. Pharmol Zn gargara bunu yapar.

Çinko klorit (ZnCl2) 'in etkisi:

- Ağızdaki çirkin kokulu uçucu kükürtlü gazları yakalar ve çöktürür. Uçamayan gazlar koku yapamaz hale gelmiş olurlar.

- Plağın yapısını bozar, plak tutunmaısna engel olur, böylece çürükleri ve diş eti iltihaplarını engeller.

- Plaktan asit üretimini engeller

- Diş taşının yapısındaki amorf kalsiyum fosfat'ı, kristalli yapıda kalsiyum fosfat tuzlarına çevirir, ve diş taşı oluşumunu engeller

Asit borik (H3BO3)'in etkisi:

- Asit borik tahriş etmeyen ve kendisi kokmayan geniş spektrumlu bir antiseptiktir. %2 w/w konsantrasyonda derinin, kasik ve vajinal mantar hastalıklarında , pişiklerde kullanılır. %14.2 w/v solüsyonları ayak kokularını gidermek için  (Onox ticari ismi ile) kullanılır. Sabun ve diş macunlarına antiseptik olarak ilave edilir. Kulak yıkama, idrar torbası yıkamasında kullanılır. Burun damlalarında kullanılır.Enflucid burun damlası (Yenişehir ilaç) Anamur burun damlası (Lokman firması), Ephedramide burun damlası (Biosel ilaç) içerisinde asit borik vardır. Toksisitesi düşük olduğu için göz antiseptiği olarak kullanılır. %1-1.9 w/v luk solüsyonu antiseptik göz banyosu olarak ve lens yıkama solüsyonu olarak kullanılır31.

- Dil sırtı ve ağız mukozasında yerleşen koku yapıcı (odorijenik) bakterileri öldürür.

- Molekülden salınan oksijen dil papilleri arasında aerobizm yaratır. Anaerop ekolojiyi bozar. Böylece  çoğu anaerop olan odorijenik bakteriler uzun süre dil sırtında yaşayamaz olurlar.

- Oksijen mukoza yüzeyindeki redüksiyon potansiyelini yükseltir. Ağız kokusu oluşması ancak düşük redüksiyon potansiyeli ile mümkündür. Oksijen ortama yayıldığı zaman ağız kokusu aleyhine redoks reaksiyonları gelişir8.

Pharmol CHX ile birlikte Pharmol Zn  Kullanımı:

Daha kesin sonuç almak için, Pharmol Zn kullanmadan önce Pharmol CHX gargara ile ağızın çalkalanması kuvvetle tavsiye edilir. Bundan 20 dak (veya daha iyisi 1 saat) sonra Pharmol Zn kullanılırsa çok daha etkili bir sonuç elde edilir. Pharmol CHX gargara desteği 1 haftadan fazla devam ettirilmez, 12 yaşından küçüklere uygulanmaz.

Neden ağızda buruk bir tad bırakıyor?

Tatlandırcılar ağızdaki bakteriler tarafından parçalandıklarında fenil alanin,  o-sulfamoylbenzoic acid, ammonium carboxybenzene sulfonate, o-, p-toluenesulfonamide gibi kokulu maddelere dönüşür ve koku yapabilir. Ayrıca sakkarin kanser ile ilişkilendirilmiştir40. Bu sebeple Pharmol Zn içinde tatlandırıcı konulmamıştır. Ağız kokusunu gidermek için hazırlanan bir gargaraya tatlandırıcı konulması amacına aykırıdır.


Bu tadı veren nedir? Zararlı mıdır?

Buruk tat, çinko klorid sebebiyle ortaya çıkar. Gargaranın etkisinin devam ettiğini gösterir. Hiç bir şey yemeyip içilmezse saatler sonra kendiliğinden kaybolur.

Bu tadı veren madde (çinko klorit) yanlışlıkla yutulursa zararlı mıdır?

Sağlıklı erişkinler günde 22 mg çinko almalıdır. Gebeler ve emzikli hanımlar her gün 20-25 mg çinko almalıdır. Yaşlılarda günlük çinko ihtiyacı artar. Eğer bir ağız dolusu Pharmol Zn gargara (20ml) yutulmuş olsaydı bile bir erişkinin günlük çinko ihtiyacının ancak 1300 de biri kadarı vücuda girmiş olacaktı. Bu hesaplama gargaranın yanlışlıkla yutulursa zararsız olacağını göstermek için yapılmıştır. Bu gargara içilmez.

Neden içinde alkol yok?

Alkol hem koku yapar hem de kanser yapıcıdır41. İçinde alkol bulunan gargaralar ağız kokusuna tamamen etkisiz olduğu ispatlanmıştır 18. Hatta içinde alkol bulunan gargaralar ağız kokusunu artırır. Bu sebeple bu gargaranın içerisine alkol konulmamıştır.

Etki süresi ne kadardır?

Tip 1 ağız kokularında etki süresi yaklaşık 6 saattir. Her hangi bir şey yenilmediği durumda bu süre 12 saate kadar uzayabilir. Protein zengin olan besinler yenildiği zaman etki süresi kısalır. Bazı bireylerde salyanın yıkayıcı özelliği fazladır, dil sırtındaki çinkoyu hızla uzaklaştırabilirler ve etki süresi kısalır. Bazı bireylerde salya müköz ve azdır. Bu durumda Pharmol Zn ‘nin etkisi ertesi güne kadar devam edebilir. Etkinin uzunluğu bireye göre değişebilir.

Bu gargara bütün ağız kokularını iyileştirir mi? 

5 tip ağız kokusu vardır. Tip 1 koku ağızdan gelirken diğer tip ağız kokuları (Tip 2,3,4 ve 5) ağızın dışından gelir. Diğer ağız kokuları sırası ile sinüs-boğaz, sindirim kanalı, kan gazları ve psikolokjik sebeplerle ortaya çıkar. Pharmol Zn gargara Tip 1 ağız kokusu tedavisi için kullanılır, diğer ağız kokularına etkisizdir. Eğer bu gargara ağzı kokusunu iyileştirmiyorsa muhtemelen ağız kokusu ağızdan gelmiyor olabilir.

Ürün Özellikleri

Miktar (ml, adet,ampül...) : 400 ml

Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

16.7.2015 01:01:00
Teslim

Tahmini teslim süresi ne kadardır acil cevap yazar mısınız mamacim: Aynı gün kargo yapılmaktadır. Teslimat süresi 1-3 iş günüdür.

Seda Bodancı

Yorum Puanlama Sonuçları

%100
 


 Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı!
Tümünü Seç/Kaldır Ürün Adı Fiyat Sepet Stok
  Wee Emzik Saklama Kabı 117 İndirimli Ürün 4,51 TL  Sepete At STOKLARIMIZDA
  Bübchen Bebek Şampuanı Hassas 200ml (Ekstra Yumuşak) 18,90 TL Tükendi
  Sebamed Baby Kompakt Sabun 150 gr İndirimli Ürün 20,09 TL Tükendi
  Bübchen Bebek Yıkama Jeli (Hassas Ciltler icin Saç ve Vücut Şampuanı) 400 ml 39,49 TL Tükendi
  Bebedor Renkli Bebek Banyo Süngeri 4 lü 578 9,00 TL  Sepete At STOKLARIMIZDA
 

Bizi Takip Edin!

Sitemizde satılan ürünlerin tamamı orjinal üründür.Reçete ile verilmesi zorunlu olan hiç bir ürün sitemizde satılmaz. Mamacim.com , Türkiye’nin en güvenilir, en hızlı , en hesaplı, en ucuz, dermokozmetik, anne bebek ürünleri, cilt bakımı , Çatlak kremi, avene, Babe, Bioderma, DDF, Lierac, Vichy, Dermalogica, Sebamed, La Roche, Bioxcin, Mustela, Cumlaude, Caudalie, Noviderm, Nuxe, ürünlerini bulabilir, bu dermokozmetik ürünlerin ayrıntılı bilgilerine, kullananların yorumlarına ulaşabilirsiniz. Bu ürünleri sürekli olarak bayii kampanyalarından , indirimli kampanyalardan yararlanarak online olarak en ucuz fiyatlarla www.mamacim.com ’dan satın alabilirsiniz.
© 2008 - 2013 mamacim.com - Tüm Hakları Saklıdır